BLOG: Informační blog

Recept na odpočinek? Podzimní dovolená

Studené podzimní počasí je nám v patách a tak nezbývá než obléci kabáty a popadnout deštníky. Spolu s koncem léta nezačne jenom další roční období, ale také nový školní rok a návrat do pracovního stereotypu, který je obzvláště v ošklivém počasí daleko náročnější. Užít si nefalšovanou letní dovolenou je každoročně snem každého z nás, ale bohužel ne vždy se nám poštěstí do zahraničí vycestovat. Pakliže jste kvůli nedostatku času či z jiného důvodu moře již delší dobu neviděli, není nic jednoduššího, než se na romantickou dovolenou ve dvou či na jednu velkou party s přáteli vydat teď!

Podzimní dovolená v sobě skrývá hned několik pozitiv, která vás o cestě jednoznačně přesvědčí. V první řadě podstatně ušetříte za letenky i ubytování, obojí je koncem sezóny ve výrazných slevách. A co vás jako bonus jistě potěší je fakt, že potkáte minimum turistů, kteří by vám znepříjemňovali pobyt na pláži či v hotelovém komplexu. Teď již jen stačí vybrat destinaci, sbalit letní oblečení a vyrazit vstříc dobrodružství.

Pokud jste i po všech těch letech věrnými fanoušky evropských států, pak se nebojte podívat k černému moři, konkrétně do Bulharska. Jedinečná země vás okouzlí překrásnou přírodou bohatou na flóru a čisté moře. Pro milovníky divoké vody a velkých vln je Bulharsko rájem na zemi. Oblast je též proslulá sympatickými obyvateli, kteří se nezdráhají vám za menší obnos nabídnout pěkné ubytování a pohostit vás zdejší kuchyní, která je opravdu lákavá. Dovolená není jenom o slunění se na pláži, ale také o poznávání místní kultury. Bulharsko je známo svými skvělými cenami, za opravdu příjemné ceny si tak projdete kde jaké památky a dopřejete si večer co večer opravdu luxusní jídla ve vyhlášených restauracích. Za klasické menu zaplatíte až o polovinu méně, jako u nás, proto se dovolená v Bulharsku stonásobně vyplatí.

Pakliže toužíte poznat trochu jiný kraj a jiný mrav, za exotikou miřte trochu více na východ, konkrétně do slunného a téměř tropického Turecka. I v říjnu na vás čekají horké letní dny a jemný bělostný písek. Dovolenou v Turecku si oblíbili převážně jedinci milující nákupy všeho druhu, neboť prakticky na každém rohu pořídíte oblečení, doplňky a suvenýry takřka za hubičku.

Doby, kdy se do Afriky podíval málo kdo jsou nenávratně pryč.  Last minute Egypt nebo Tunis se stal jakousi klasikou, která však jen tak neomrzí. Africké destinace nabízejí luxusní hotelové komplexy v kombinaci s prvotřídním all iclusive servisem a nádherným počasím, které vás během několika sekund přesvědčí o další návštěvě.

pošli na vybrali.sme.sk

Kategorie: Nezařazené | 12. 10. 2012 v 17.04 | sykorovaverca

Přidat komentář

Just another CESTOVATELE.com weblog

Nejnovější články

© 2006 Cestovatele.com; Kontakt | ArmA: Combat Operations | O Cestovatele.com | Reklama