BLOG: Informační blog

Jak vybrat cestovní pojištění?

Cestov�n�

Plánujete zimní nebo letní dovolenou? Možná už máte jasno v tom, kam se vydáte, na řadu tak přišlo přemýšlení o tom, co všechno si s sebou máte vzít. Pokud je datum odjezdu ještě daleko, asi vás to akutně netrápí, pokud ale máte vyrážet za pár dní, máte hlavu plnou myšlenek na to, abyste doma něco nezapomněli. A máte už sjednané cestovní pojištění?

I ten nejopatrnější člověk by se na cesty měl pojistit

Asi každý z nás si říká, že víc opatrnější už být nemůže. Tak proč si sjednávat pojištění, které bude něco stát, ale nevyužijeme ho? Kéž by to tak skutečně bylo, bohužel stačí vteřina a náš život se může otočit o 360 stupňů. Nikomu to samozřejmě nepřejeme, ale znáte to. Kdo je připraven, není zaskočen.

Ať už je tedy vaším cílem jakákoli země, určitě investici do cestovního pojištění zvažte. Není to zase tolik, aby to zruinovalo váš rozpočet, a za ten klid to stojí. Nebo se chcete strachovat, kolik vás může stát ošetření podvrtnutého kotníku nebo léčba průjmu, který na dovolené nemusí být ničím výjimečným?

Na pojištění ke kartě nebo evropský průkaz pojištění nespoléhejte

Teď si možná říkáte, že přece na tu dovolenou nejedete bez pojištění. Máte celoroční pojištění ke kartě, navíc vám ošetření ve zdravotnickém zařízení v zemích Evropské unie zajišťuje evropský průkaz pojištění. O vše tedy je postaráno, tak proč další pojištění?

Evropský průkaz pojištění vám sice zajistí ošetření, ale pouze ve státních zařízeních, kde po vás navíc klidně mohou požadovat nějaký ten doplatek za léčbu. Že nemusí jít o pár korun, ale klidně o tisíce nebo desetitisíce, se asi zmiňovat nemusíme. Na ošetření v privátním zařízení nárok nemáte, leda byste si ho celé zaplatili sami. No a to pojištění ke kartě? Tam může problém nastat u výše pojistných limitů, které se pohybují mezi 1 až 3 miliony korun. To bohužel vždy nestačí.

Jaké pojištění si vybrat?

Na zdraví se nevyplatí šetřit, sjednání cestovního pojištění už v dnešní době zabere pár minut, tak proč do něj nejít? Než si ale začnete vybírat to pravé, odpovězte si na otázky:

  • Kam pojedete a kdy? Bude to v létě nebo v zimě?
  • Jak dlouho tam budete?
  • Budete provozovat během dovolené nějaký sport?
  • Proti jakému rozsahu škod se chcete pojistit?
  • Na kolik si nastavíte pojistné limity?
  • A co takhle asistenční služby, které poslouží jako přítel na telefonu?
  • Neoceníte i další připojištění jako pojištění zavazadel, úrazové pojištění, pojištění storna zájezdu nebo pojištění odpovědnosti za škodu?

Jakmile znáte odpověď na všechny otázky, můžete začít vybírat pojištění. Nikam nemusíte chodit, stejně jako třeba životní pojištění si i to cestovní můžete sjednat online, pěkně z pohodlí domova. Stačí vyplnit pár základních údajů a na jednom místě za kratičký okamžik uvidíte nabídky jednotlivých pojišťoven. Vyberte si tu nejvýhodnější, zaplaťte pojistné a máte vystaráno.

Náš tip na závěr: Než si pojištění skutečně sjednáte a zaplatíte pojistné, zkontrolujte všechny potřebné údaje jako je datum odjezdu a příjezdu nebo nacionále pojištěného. Uschovejte si i doklady k cestě jako letenky, jízdenky, doklad o ubytování v hotelu atd. Pojišťovna je po vás v případě pojistné události může požadovat.

pošli na vybrali.sme.sk

Kategorie: Cestování | 10. 2. 2023 v 19.43 | havlikova

Přidat komentář

Just another CESTOVATELE.com weblog

Nejnovější články

© 2006 Cestovatele.com; Kontakt | ArmA: Combat Operations | O Cestovatele.com | Reklama