BLOG: Informační blog

Na poznávací zájezd není nikdy pozdě!

Celý rok se těšíte, jak si odpočinete od pracovního stereotypu a neustálého pobíhání okolo domácnosti, až si najednou uvědomíte, že je takřka říjen a v Chorvatsku i v Itálii začíná pomalu podzim, který pozdním dovoleným u moře a opalování příliš nepřeje. Pokud se však obejdete bez lenošení u hotelového komplexu s koktejly a krevetami a nebojíte se poznávat nové země, kulturu a odlišné mravy, pak se vydejte za dobrodružstvím v podobě poznávacího zájezdu.

Obzvláště my Češi jsme, co se poznávacích zájezdů týče, trochu opatrnější a konzervativnější. Návštěvy Londýna, Paříže či jiné evropské metropole v jakékoliv roční období nám jsou velice blízké, ale podívat se o trochu dále a na jiný kontinent chce více odvahy. Jakmile však za hranice Evropy odcestujete, budete nadšeni tím, jak moc odlišné jiné země jsou. V posledních letech jsme si poměrně oblíbili Ameriku, konkrétně Spojené státy, které jsou doslova symbolem rozmanitosti. Na západním pobřeží, kde leží poloostrov Californie na vás čeká překrásné moře a pláže se spoustou exotických palem, ale především světově proslulá velkoměsta jako Los Angeles nebo San Francisco, která ve vás zanechají silné vzpomínky. Co byste při vašich toulkách Amerikou rozhodně neměli vynechat, je Nevada a její Las Vegas. Město hazardu je zážitkem samo o sobě, avšak dejte pozor na jeho umění svádět lidi k neuvěřitelným činům, obroučky s diamanty nebo vybrakované konto by vás ráno asi hodně překvapilo.

autor: hudson666

V případě, že vám proslulý americký sen nic neříká a více vás přitahuje orient, vydejte se na poznávací zájezd do Indie, který ve vás zanechá nezapomenutelné zážitky. Možná jste díky televizním dokumentům doposud žili v domnění, že je Indie zemí chaotickou a nevzhlednou, ale opak je pravdou. Jestli se některá oblast může pyšnit různorodostí, pak je to právě Indie. Na jedné straně se zde setkáte s Indickým oceánem a s překrásně bohatou a rozkvetlou flórou, na straně druhé se v zemi tyčí největší pohoří světa – Himaláje. Indické obyvatelstvo je vstřícné, přátelské a turisty bere jako své hosty, nikoli nezvané cizince. Co je při návštěvě v Indii naprostou prioritou, je místní kuchyně. Kdo nepozná tradiční kari a bohatě kořeněné pokrmy, jako by zde ani nebyl. Počítejte však s tím, že zdejší pikantní jídla, nemají s našimi lehce kořeněnými masovými směsi nic společného. Než se za exotikou vydáte, nezapomeňte se pro jistotu nechat očkovat, neboť jiný kraj, jiný mrav,nejlepší lékařskou péči naleznete zde . Odcestovat do daleké Asie byste rozhodně neměli sami a pokud ve vašem okolí není nikdo, kdo by tento zájem sdílel s vámi, podívejte se na tuto adresu skym.sk, kde svou spřízněnou duši jistě najdete.

autor: marcinbaranowski

 

autor: peo-pea

pošli na vybrali.sme.sk

Kategorie: Nezařazené | 24. 9. 2012 v 12.17 | sykorovaverca

Přidat komentář

Just another CESTOVATELE.com weblog

Nejnovější články

© 2006 Cestovatele.com; Kontakt | ArmA: Combat Operations | O Cestovatele.com | Reklama