BLOG: Informační blog

Na hory do Alp za pár korun? Proč ne!

Zavzpomínali jste na léto plné teplých, slunečných dní a trochu se vám zastesklo po bezstarostných prázdninách a nic nedělání? Teď, koncem listopadu, kdy je zima v plném proudu by vás ani středozemní moře příliš neuchvátilo, ale na leteckou dovolenou na jiný kontinent zkrátka nemáte finance? Neházejte flintu do žita a raději si s partou přátel naplánujte pravé zimní dobrodružství v podobě dovolené na horách. A že vás místní pohoří dvakrát neláká? Pakliže se vypravíte po vlastní ose, můžete si dovolit za příjemnou cenu i krásný, několikadenní pobyt v rakouských či italských alpách. Podívejte se na dovolenka.travel, jak efektivně ušetřit a přitom si užít nezapomenutelné zimní radovánky v cizině.

 

Užijte si dovolenou v Alpách, autor: Christian-Wilt

 Nasedat, vyrážíme!

Určitě jste někdy slyšeli či jste dokonce sami absolvovali přepravu autobusem. Pakliže za sebou tuto zkušennost máte, jistě na ni nevzpomínáte nijak zvlášť radostně. Autobusy bývají obvykle zcela zaplněné, málo prostorné a dosti pomalé, proto se každá cesta zdá být naprosto nekonečná. Parta mladých turistů si tento druh transportu nemůže příliš užít, neboť musí brát ohled na ostatní cestující. Zapomeňte tedy na nekomfortní autobusy a raději se na hory vydejte osobními automobily. Při jízdě si užijete spoustu zábavy a záleží pouze na vás, jak často budete stavět, kde se najíte a podobně. Než se ale vydáte na cestu, rozhodně nezapomeňte zkontrolovat v jakém je auto stavu a zda se s ním vůbec můžete vydat na tak dlouhou cestu. Rozhodně neuškodí navštívit pneueshop.sk s prvotřídními pneumatikami a autovybava.sk, kde seženete nezbytnosti jako jsou autorohože, které vám možná schází a bez nichž se za dobrodružstvím raději nevydávejte. Pakliže vám ještě něco chybí (např. reflexní vesta), na elstrote.sk určitě vše seženete a pak už vám nic nestojí v cestě nasednout a vyrazit vstříc zimní dovolené.

 Šetřete chytře

Alpská městečka jsou neuvěřitelně malebná a přátelská, ale stejně tak, jako přímořské oblasti, žijí z cestovního ruchu. Levná polední meníčka a suroviny v supermarketech za pár korun tak rozhodně nečekejte, ba naopak si připravte nadité kapsy pro místní restaurace a stánky na sjezdovkách. Pokud je vám líto vyhodit desítky euro za předraženou stravu, využijte svých osobních automobilů a zaplňte je jídlem. Přibalte si potraviny trvanlivé jako jsou těstoviny, rýže a popřípadě doma připravené a zavařené omáčky. Uvidíte, jak moc lze za stravu ušetřit a dospějete k názoru, že i polopenze v hotelu je vlastně nevýhodná.

 

Vydejte se za dobrodružstvím, autor: kallu

pošli na vybrali.sme.sk

Kategorie: Nezařazené | 24. 11. 2012 v 23.05 | sykorovaverca

Přidat komentář

Just another CESTOVATELE.com weblog

Nejnovější články

© 2006 Cestovatele.com; Kontakt | ArmA: Combat Operations | O Cestovatele.com | Reklama