BLOG: Informační blog

Kam v Praze za zábavou a dobrodružstvím?

prague-3010407_640

Praha je město mnoha tváří. Pokud znáte Staroměstské náměstí, Václavské náměstí, Pražský hrad a další historické skvosty, zřejmě si myslíte, že vás už nedokáže tato metropole ničím překvapit. Omyl. Co takhle navštívit méně známá místa, která uchvátí bez nadsázky všechny vaše smysly?

V letních měsících je hradní nádvoří přeplněné turisty. Schovat se před ostrými slunečními paprsky je navíc nemožné. Zapomeňte tentokrát na Pražský hrad, vydejte se za poznáním podhradí. Valdštejnská zahrada patří k těm nejkrásnějším a při procházce narazíte na paví voliéry, fontány i krápníkovou stěnu. Dále za zmínku stojí Vojanovy sady či Vrtbovská zahrada s orientálními záhony. Kam jít v Praze, abyste se nenudili?

Rozhledna Doubravka

Panoramatický výhled na hlavní město se otevírá z rozhledny Doubravka, která byla otevřeně poměrně nedávno. Po vystoupání 98 schodů se dostanete do výšky 20 metrů. Rozhledna je zajímavá i svým netradičním designem, který navrhl architekt Martin Rajniš, autor České poštovny na Sněžce.

Botanická zahrada Albertov

Dalším cílem může být botanická zahrada, ovšem ne ta, která se nachází u zoologické zahrady. V centru v ulici Na Slupi se totiž nachází také jedna taková zahrada, ale tu má pod svými křídly Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy. Součástí objektu je mimo jiné naučný geologický park a nechybí ani skleníky s tropickými rostlinami.

Malešický park

Pokud vám chybí trochu zábavné akce v Praze, je pro vás Malešický park jako stvořený. Rozprostírá se v městské části Praha 10 a vyžití zde najdou lidé milující bruslení i cyklistiku. Zahrajete si i pétanque a děti si užijí spoustu zábavy na lanové pavučině.

Minizoo v Chuchli

Stačí vám vidět mývala, rysa, jelena, divoká prasata či mluvícího krkavce? Jděte do Zookoutku Malá Chuchle, který je přístupný po celý rok. Na podzim si však přibalte teplé mikiny s kapucí, protože tu může foukat.

Praha je město mnoha možností. Stačí si tedy vymezit cíle a pustit se do poznání hlavního města. Navštivte i méně tradiční místa, o kterých se až tak často nepíše.

pošli na vybrali.sme.sk

Kategorie: Cestování | 12. 8. 2021 v 16.34 | havlikova

Přidat komentář

Just another CESTOVATELE.com weblog

Nejnovější články

© 2006 Cestovatele.com; Kontakt | ArmA: Combat Operations | O Cestovatele.com | Reklama