BLOG: Medvídek na cestách

14. den: Prijezd na Goa

Predposledni jizda vlakem na nasi ceste po indii je konecne za nami a pred nami se oteviraji desitky kilometru plazi lemovanych kokosovymi palmami. Tento malicky indicky raj se jmenuje Goa.

Hodinky ukazovaly zrovna pul desate rano 8.1.2005, kdyz jsme vystupovali z vlaku na zastavce Pernem. Spolecne s nami vystoupil take skotsky chlapek, ktery nam vzhledem pripominal pana Burnse ze serialu Simpsonovi. Potkali jsme ho uz ve vlaku z Varanasi, kde jsme se po chvili spolecneho povidani dozvedeli, ze ma zcela stejnou cestu jako my a to az primo na plaze Arambol. Z Bombaje jsme vecer jeli shodou okolnosti ve stejnem “kupe” (uvozovky jsou na miste protoze kupe je mozna trochu silne slovo na indicky vlak :) a tak jsme si trochu povidali. O sobe nam prozradil, ze uz v Indii sam putuje 15 mesicu a na plazich si chce 3 tydny odpocinout.

Tak tedy s timto nasim panem “Burnsem” jsme jako jedini turiste vystoupili v rozpalenem Pernemu, ktery vypadal jako bezna zastavka nekde v “Horni dolni”. Uz dopredu jsme si vsichni tri naplanovali, ze pravdepodobne vyuzijeme nabidky mistnich taxikaru a 300Rs pro tri lidi nam prislo jako rozumna cena za pohodli a rychlost, ktera se nam nabizela.

Od Arambol beach nas delilo asi pul hodiny jizdy, ktera utekla jako voda a my s Terkou a batohy na zadech vyrazili hledat ubytovani. To ze je zrovna sezona a bude tu jiste hodne lidi, jsme vedeli, ale ze bude takovy problem najit volny pokoj pro dva jsme necekali. Po hodine behani od jednoho domecku ukryteho mezi palmami k druhemu jsme konecne nasli prijatelne drahe a utulne bydleni. Za 200Rs obycejna mistnost s posteli a prislibem, ze si druhy den muzeme vymenit pokoj za lepsi (250Rs), protoze jeho soucasni majitele budou odjizdet.

Co myslite, ze udela ceska dvojice, kdyz ze svych zad shodi batohy a je v domku vzdalenem 200 metru od more? :) Udelali jsme presne to, co vas napadlo. Behem patnacti minut jsme se uz cachtali v mori.

Mozna nebude od veci rict, proc jsme si z mnoha plazi na Goa vybrali zrovna tu nejsevernejsi – Arambol. Ti kdo si pamatuji mou prvni cestu do Indie s JIrkou pred bezmala dvema lety uz jiste vedi. Tenkrat jsme take jeli na Goa a na posledni chvili jsme si vybrali Arambol pote, co nam ho doporucil jeden cestovatel. Sliboval klidne plaze s minimem lidi a to se take vyplnilo. Proto volba na Arambol padla i letos. Diky sezone je tu letos preci jen trochu vice lidi nez tenkrat v breznu (sezona na Goa je v plnem proudu od prosince do zacatku unora. Nejvice turistu sem jezdi na vanoce a Silvestr.) presto muzeme rict, ze je tu neskutecny klid a pohoda (oproti dalsim plazim vice na jih, o kterych se zminim v pristich zapiskach).

Kdyz jsme si more uzili dosyta, prosli jsme se podel brehu a pak pres vesnicku dosli zpet do hotelu, kde se na dve hodinky natahli a trochu prospali.

Vecer jsme sli samozrejme znovu na plaz, vykoupali se a svadeli souboje s bilymi vlnami. Kdyz jsme toho meli dost, byl cas na veceri a okamzite jsme vedeli, ze chceme prinest nejakou dobrou cerstvou rybu. Pan majitel plazove restaurace (jedne z mnoha, ktere tu lemuji celou plaz) nam brzy prinesl na podnose vyrovnane ukazky ryb. Vybrali jsme si jednoho pekneho tunaka, ktereho jsme o neco pozdeji s radosti posilali do zaludku. Byl pripraven na masle s cesnekem, s hranolkami a oblohou. Masa pro dva az az. K tomu jsem popijel vychlazene pivo znacky King’s a bylo nam dobre. (Goa je jedna z mala oblasti v Indii, kde je mozne snadno a levne zakoupit alkohol. Tretinka lahvoveho piva v restauraci prijde na 13 – 18Kc)

Da se rict, ze vydatna vecere byla prijemna tecka ze nasim prvnim dnem na plazi. Bylo nam dobre a uz jsme se tesili na druhy den.

pošli na vybrali.sme.sk

Kategorie: Indie 2005 | 13. 1. 2005 v 05.19 | Marek Maťovka

5 komentářů

Zdravim Vas z Brna, ted jsem se zacetla do vaseho povidani a opet se ocitla v mistech kde jsem sama byla presne pred rokem. Je prijemny si cist jak se nekdo ted vali na plazi v Arambolu. Pozdravujte v italske restauraci na plazi, maji tu normalni jidlo, po trech mesicich indicke stravy ac dobre jsem bzla nadsena z mistni pizzy a cappucina. Taky zdravim do German Bakery, oblibene misto kde jsem kazdy den po dobu tri tydnu pozorovala delfiny v mori. Nezapomente se zajit podivat k Panyam tree za sladkovodnim jezirkem, je to prijemna prochazka mini dzungli. Mejte se tam hezky, stastnou cestu vlakem zpet

Pro Irenu: Jsem rad, kdyz muzu videt nekoho, kdo navstivil stejna mista a jeste rad si s nim povidam, protoze pak nemam pocit, ze uz sve okoli musim vzpominkama nudit ;) Bohuzel uz v Arambolu nikoho nepozdravime. Od nedele jsme zpet v R a ja se jen musim dokopat k dopsani posledniho tydne zazitku z Indie. Diky moc za pozdrav.

ahoj Roberte nemuu jinak ne s tebou souhlasit protoe plae v Arambolu jsou prost jako mal teda sp velk rj. Prave jsem se od tama vrtil zpt do R a ten rozdl asi 50 stup nen vbec nic pjemnho

4 Robert | 1. 3. 2005 v 22.14
JOZA: Prosim, napis mi na mail maly@medvidek.cz at si muzu zavzpominat ;o)

5 * Richard | 18. 12. 2005 v 21.27
No Goa prost Super u tam pojedu pt rok potvrt.

Přidat komentář

Zážitky z cest po Indii, Nepálu a jiných místech světa.

Nejnovější články

© 2006 Cestovatele.com; Kontakt | ArmA: Combat Operations | O Cestovatele.com | Reklama