BLOG: USA Crusade 2008

15. den: If you´re going to San Francisco…

usa

Po několika dnech na Havaji nás čekala další zastávka na naší cestě, San Francisco.

Cesta z Havaje uběhla celkem rychle, možná i proto, že jsme ji celou prospali. Přistáli jsme v Los Angeles, kde jsme měli za necelé dvě hodiny přestoupit na další letadlo společnosti United Airlines, ovšem k naší smůle celý odbavovací systém vypadl a United tudíž přestala celá fungovat. V odbavovací hale už čekalo několik stovek lidí a fronta se táhla až daleko na chodník před letištěm.

Problesklo nám hlavou, že to nemůžeme přeci v žádném případě stihnout. Ač nás neustále pracovníci United ujišťovali, že kvůli výpadku odbavovacího systému nebudou ani žádná letadla moci odletět a stihneme tak svoje lety, představa několikahodinového čekání na odbavení byla značně nepříjemná.

Projevili jsme se tedy jako správní Češi a po chvilce sledování provozu na letišti jsem si dovolil přijít s myšlenkou, že bychom se mohli nenápadně proplížit východem přímo k odbavovacím přepážkám a zkrátka a dobře předběhnout všechny ty, kdo čekají před námi.

Tak se také stalo a po znovunaběhnutí odbavovacího systému jsme se odbavili jako jedni z prvních. Rychle jsme tedy vyrazili směrem k odletové bráně našeho letadla, kam jsme dorazili několik minut před plánovaným odletem.

I přes ujišťování lidí z United u odbavovacích přepážek ale byla brána už uzavřena a ejhle, letadlo uletělo. A spolu s ním také naše již odbavená zavazadla…

Po menší výměně názorů s lidmi z United jsme tedy byli zapsáni na příští let, který opouštěl L.A. za necelou hodinu. Tedy alespoň formálně. Když jsme totiž do letadla nastoupili, bylo nám sděleno, že odletíme s více než hodinovým zpožděním, protože čekáme na vyřešení dalších problémů v United. Inu co, alespoň jsme se v letadle prospali a probudil nás až start letadla – z L.A. jsme tak odlétali s asi tříhodinovým zpožděním oproti původně plánovanému času, zatímco naše kufry už dávno byly kdesi v San Franciscu.

Po přistání jsme se tedy vydali směrem k uloženým zavazadlům, kde jsme je po chvilce hledání úspěšně našli a vyzvedli. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že na obou kufrech byla provedena bezpečnostní prohlídka letištní ochrankou, při níž mi mj. vylomili zámek a rozházeli vnitřek kufru a o moc lépe na tom nebyl ani Honza. Nedá se ale nic dělat, podle přepravních podmínek na to mají plné právo. Tak to zkrátka je…

Z letiště jsme tedy konečně vyrazili hledat nějaký spoj směrem k našemu hotelu, ovšem také bezúspěšně a vzali jsme si proto taxíka. Cesta z letiště k hotelu u San Francisckého zálivu nás stála $40 USD. Na to, že to byla první jízda taxíkem na celé naší cestě, to nebylo až tak hrozné.

V hotelu proběhlo vše bez problémů, pokoj jsme dostali velice luxusní s výhledem na bazén a zbytek dne se věnovali odpočinku po vyčerpávající cestě z Havaje. Ve večerních hodinách jsme se jen vydali na krátkou prohlídku okolí a nedaleké čínské čtvrti, kde mj. žije největší komunita Číňanů mimo Asii. Udělali jsme pár fotek a znaveni zalehli. Na další den máme naplánovanou návštěvu Alcatrazu a focení Golden Gate, po němž se v pozdních nočních hodinách přesuneme do Chicaga.

pošli na vybrali.sme.sk

Kategorie: USA 2008 | 31. 5. 2008 v 01.59 | martin

Přidat komentář

O cestování po světě – a možná i mimo něj…

Nejnovější články

© 2006 Cestovatele.com; Kontakt | ArmA: Combat Operations | O Cestovatele.com | Reklama