BLOG: BRAZÍLIE, turistický region Bahia

Bahia-Brazílie, krásný pobyt kdykoli, pro cokoli

Bahia je jeden z 26 brazilských států. Nachází na severovýchodě země, na pobřeží Atlantského oceánu. Jedná se o nejrychleji se rozvíjející brazilskou turistickou destinaci, která návštěvníkům nabízí velmi široké spektrum možností.

Hlavním městem státu Bahia je Salvador. Má téměř 3 miliony obyvatel a je třetím nejlidnatějším městem Brazílie. Salvador se stal po objevení Brazílie prvním hlavním městem a zůstal jím až do poloviny 18. století. Historické centrum zvané Pelourinho je největší památkovou zónou koloniální architektury Latinské Ameriky a je též součástí Světového kulturního dědictví UNESCO. Oplývá architektonickými památkami ze 17. až 19. století, které během portugalské nadvlády postavili otroci.

V Salvadoru se nachází mezinárodní letiště s pravidelnými linkami do mnoha Evropských zemí. Přímý let z Frankfurtu trvá necelých 11 hodin. Využít lze hned několika leteckých společností. Ze Salvadoru se lze snadno letecky dopravit do ostatních atraktivních míst Brazílie – Rio de Janeiro, vodopády Iguazú či Amazonský prales jsou jen některé z možností.

Bahia se pyšní nejdelším pobřežím ze všech brazilských států. Jeho délka přesahuje tisíc kilometrů. Vládne zde tropické klima s průměrnou roční teplotou 27 stupňů Celsia. Ani v zimě zde teplota neklesá pod 20 stupňů.

Bahia patří k nejstarším osídleným oblastem Brazílie. Kulturní odkaz je zde nesmírně bohatý, neboť se zde prolínají prvky hned několika kultur, které jsou s touto oblastí historicky spjaty.

Pro ty, kteří mají rádi spojení sportu, přírody a dobrodružství jsou surfing, slaňování, potápění, pěší a cykloturistika, rafting, jízda na koni, v bugyně či paragliding jen některé z mnoha možností, které Bahia nabízí.Bahia se nachází v pásu Atlantských tropických lesů, které patří do Biosférické rezervace UNESCO. Nachází se zde mnoho ohrožených druhů, včetně vzácných jihoamerických opic, mořských želv a velryb. Z flory je kromě tradičních kokosových palem, které lemují pobřeží tato oblast typická stromy vzácných dřev a výskytem snad všech druhů tropického ovoce.

Turistické informace o Bahia, Brazílie, rady a tipy najdete na webu:

Bahia, Perla Brazílie

Tropické hotelové resorty *****  Př�stav Salvador, Bahia, Braz�lie  Riz� Brazilská Kultura  Národn� Park Chapada Diamantina, Braz�lie, Bahia

pošli na vybrali.sme.sk

Kategorie: Nezařazené | 11. 1. 2011 v 21.11 | martinekname

1 komentář

salvador mohu jen doporučit k navštívení. Je to neskutečné město.

Přidat komentář

Just another CESTOVATELE.com weblog

Nejnovější články

© 2006 Cestovatele.com; Kontakt | ArmA: Combat Operations | O Cestovatele.com | Reklama