BLOG: Informační blog

Dovolená s jistotou

Máte rádi jistou a vše promýšlíte dlouho dopředu? Tak možná již uvažujete o dovolené na rok 2019. Aby to byla opravdu dovolená a ne horor, vybírejte si poskytovatele volných dnů dobře a s rozmyslem.

Ano, za chvíli budou k mání nabídky First Minute od mnoha cestovních kanceláří. Ale jen díky důkladnému zvážení pro a proti a také prověření poskytovatele si zajistíte klidnou a příjemnou dovolenou.

pojištění proti úpadku CK

Důvěřujte, ale prověřujte

Ať už chcete vyrazit kamkoli, třeba na vysněné místo, do vyhlédnuté destinace, anebo jen čekáte, co bude v nabídce výhodnější, vždy si pohlídejte u výběru cestovky její bonitu, serióznost a také zda má daný subjekt sjednáno pojištění proti úpadku CK. Tu může cestovka prokázat platným certifikátem pojištění od pojišťovny, jež by měl být viditelný na pobočce, anebo k nahlédnutí na požádání.

cestovní pojištění

Hodnocení od AČCKA

S bonitou a seriózností cestovky vám může pomoci AČCKA (Asociace českých cestovních kanceláří a agentur), která díky určitým kritériím, jimiž každoročně posuzuje cestovní kanceláře a agentury, je hodnotí známkou. Čím vyšší známka je, tím lépe si daný poskytovatel zájezdů vede. Seznam cestovek se známkami by měl být každý rok vždy na počátku prodeje zájezdů v daném roce uveřejněn na stránkách AČCKA. Případně vám jej může AČCKA zaslat emailem, anebo zodpovědět vaše dotazy k věci.

Některé informace, jež AČCKA má, jsou neveřejné, ale asociace může cestovky a agentury hodnotit a oznámkovat. Hodnocení AČCKA je dobré vodítko jak při výběru poskytovatele zájezdu, tak i možnost pro vás, jak předejít ohrožení vaší dovolené při krachu cestovní kanceláře. Pomoci vám mohou i recenze na internetu od klientů, kteří s cestovkou již dovolenou realizovali, nebo podezřele nízké ceny zájezdů, ale též nadstandardně vysoká záloha za zájezd a rovněž není od věci všímat si negativní medializace daného subjektu v médiích.

krach cestovní kanceláře

Nezapomenout na detaily

Pokud máte poskytovatele, s nímž jste již nějakou dovolenou absolvovali a jste s ním spokojeni, je to dobře, ale i tak si jej prověřte. To, co totiž bylo letos či loni, v dalším roce může být úplně jinak. A jestliže vaše prověrka dopadne pozitivně, nezapomeňte si u sjednávání zájezdu pohlídat cestovního pojištění a jeho rozsah tak, aby pokryl všechno, co potřebujete (například pojistné limity pro léčebné výlohy) a zda nejste u daného typu pojištění ohroženi nějakou výlukou z pojištění. Pokud ano, raději si za kvalitnější cestovní estovní pojištění připlaťte, protože vaše jistota a klid během odpočinku na dovolené jistě za to stojí.

Zdroj foto: Pixabay.com

pošli na vybrali.sme.sk

Kategorie: Cestování | 20. 11. 2018 v 06.42 | jelinkova

Přidat komentář

Just another CESTOVATELE.com weblog

Nejnovější články

© 2006 Cestovatele.com; Kontakt | ArmA: Combat Operations | O Cestovatele.com | Reklama