BLOG: Informační blog

Cestovní pojištění

Pojištění na cesty vás chrání na rekreačních i pracovních cestách kdekoliv po celém světě. Předcházejte nepříjemnostem tím, že se necháte pojistit. Online je tou nejpohodlnější cestou, jak si sjednat pojištění.

child-428690_1920

Ceny pojištění

Cenové relace se v různých pojišťovnách samozřejmě liší. Vyberte si proto to nejlevnější a nejlépe vyhovující vašim potřebám. Základní pojištění vás vyjde na několik korun za den na jednu osobu. Cestovní pojištění na týden tedy přijde na několik desítek korun. Do základního se vztahují náklady na ošetření, léčbu a zásahy záchranné služby. Vybrat si můžete ale také řadu rozšíření, například si pojistit zavazadlo před krádeží. Pokud se chystáte vyjet mimo republiku, vyberte si cestovní pojištění do zahraničí.

Jak vybrat správné pojištění

Při výběru cestovního pojištění se ujistěte, že jste vybrali takové, které je vhodné pro místo vašeho pobytu v zahraničí a kryje vaše aktivity. Existují totiž určité výjimky z pojištění, na které je třeba se připojistit. Pokud například chcete provozovat vysokohorskou turistiku nad 5000 m. n. m., tak zcela jistě si pojistěte léčebné výlohy ve variantě rizikových sportů. Pokud jedete na běžnou dovolenou a plánujete se pohybovat do 3500 m. n. m., tak si vystačíte se standardním pojištěním léčebných výloh.

Cestovní pojištění online

V dnešní době už není potřeba obcházet jednotlivé pojišťovny. Stačí si na vybraných stránkách najít online formulář. V jednoduchém formuláři si pak zadáte destinaci, např. Evropa, svět nebo tuzemsko, vybere si typ cesty (standardní cesta nebo rizikové sporty), zadáte počet dospělých a dětí a vyberete si variantu pojištění. Je jedno, jestli jedete na hory k moři nebo na pracovní cestu, vždy se pro vás najde nejvýhodnější a nejlevnější cestovní pojištění. Pak už stačí jen zvolit způsob platby, zaplatit a za chvíli máte svou pojistnou smlouvu i asistenční karty v e-mailu, který jste uvedli ve formuláři. Cestovní pojištění online se vám vyplatí v mnoha ohledech. Tento způsob je vhodný také v případě, že jste na pojištění zapomněli a sjednáváte na poslední chvíli. Pokud zaplatíte kartou, tak můžete být pojištěni už za hodinu poté, co jste si pojištění sjednali.

pošli na vybrali.sme.sk

Kategorie: Cestování | 13. 7. 2016 v 20.28 | Marek Maťovka

Přidat komentář

Just another CESTOVATELE.com weblog

Nejnovější články

© 2006 Cestovatele.com; Kontakt | ArmA: Combat Operations | O Cestovatele.com | Reklama